MISCELLANEOUS / Toys / Plåtleksak 11105055
*
nr 1110 5055
Plåtleksak
Bensinstation, litograferad plåt, West Germany, length: 25 cm, inkomplett.
Bensinstation, litograferad plåt, Västtyskland, längd: 25 cm
Condition: inkomplett
Estimate:
500
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday May 22 2017
at 18:38:01
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/5 17:52:13
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bensinstation leksaker litograferad plåt plåtleksak västtyskland
-
8299 TOY CARS
3 pcs, including Steiff. Length: 24-39,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:32
-
7033 RAILROAD MODEL
four parts, BRIO, 1950s, lok + 3 vagnar. Length: ..//
Present: SEK 350
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:17
*
Plåtleksak
Condition: inkomplett
Read more about 50/60-tal
nr 1110 5055
Plåtleksak
Bensinstation, litograferad plåt, West Germany, length: 25 cm, inkomplett.
Bensinstation, litograferad plåt, Västtyskland, längd: 25 cm
Condition: inkomplett
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/5 17:52:13 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bensinstation leksaker litograferad plåt plåtleksak västtyskland
-
8299 TOY CARS
3 pcs, including Steiff. Length: 24-39,
Present: SEK 300
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:32 -
7033 RAILROAD MODEL
four parts, BRIO, 1950s, lok + 3 vagnar. Length: ..//
Present: SEK 350
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:17